Witam na blogu


Z A P R A S Z A M

Życzę miłego spędzenia czasu na moim blogu. Komentarze i opinie dotyczące zawartości bloga- mile widziane. Profil tego bloga to grafika komputerowa, szczegolnie scrapbooking oraz nieco słowa pisanego.Obrazy można obejrzeć w powiększeniu, stosując lewo/klik.


niedziela, 5 sierpnia 2012

Z mojej strony ekranu...

Odpuściłam sobie narazie grafikę, blogowanie itp. inne przyjemności. Oglądam Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Lubię ogladać sport, a szczególnie mecze siatkówki naszej reprezentacji.
Mam tylko jedno ale.... do naszych komentatorów. Toć tego,  co oni słownie wyprawiają nie idzie już słuchać ani oglądać. Nadmuchiwanie balonika nadziei, bezpodstawnych oczekiwań wobec naszych reprezentantów, szowinistyczne  zachowania wobec innych nacji....długo można by wymieniać.
A ten worek medali, co miał się rozsypać już..już niebawem- to chyba worek z wiersza "Idzie Grześ przez wieś, worek piasku niesie..." Przydałoby się troche realizmu, rzeczowości  i profesjonalizmu.
Wg naszych komentatorów, Polak  nie rzuca np. dyskiem, ale "wyprawia go w podróż.." hihi.
Nasi Gladiatorzy, Dominatorzy (wg komantatora), zajmują ostatnie miejsca w finałach. Nasi pływacy, bez wyjątku, mieli szanse medalowe, nie bacząc nawet na wyniki uzyskiwane w eliminacjach itp.
Gdy Polacy wygrywają w grach zespołowych, choćy minimalnie lub z wielkim trudem, wg. komentatora "rozbijają" przeciwnika, "robia pogrom" itd.
Wg. mnie wielu naszych sportowców nie stac jeszcze na wielkie wyniki, lub nie sa aktualnie w wielkiej formie. Znaleźli się w ekipie na Igrzyska w Londynie, bo  trenerzy, działacze nie mogli sobie odpuścić takiej wycieczki za pieniądze podatnika. Toć należy im sie "jak psu kość".
Jedyne, co można zrobić ogladając  zawody w naszej telewizji, to wyłączyć fonię. Szkoda tylko, że nie slychać wtedy wspaniałego dopingu ze strony naszych wspaniałych kibiców.
Chcę jeszcze wyrazić ogromny podziw i szacunek dla tych naszych sportowców, którzy solidnie  trenowali i pracowali, zdobywają medale i osiągają dobre wyniki, którzy walcza i są dumni, że reprezentują  swój kraj.
A jest ich wcale nie tak mało. Do boju Polacy, do boju, wierzymy w Was.
Będę ogladała mecze naszych siatkarzy  do końca, niezależnie od tego, jaki wynik osiągną. Wiem, że ciężko pracowali i jak bardzo im  zależy. Są dla mnie godni podziwu i zasługują na tak wspaniały doping ze strony naszych kibiców..
I to na tyle...nie będę już więcej narzekała i zrzędziła. Tylko jeszcze apel do naszych dziennikarzy i komentatorów- opamiętajcie się, a najlepiej obejrzyjcie siebie w powtórce, na spokojnie.

5 komentarzy:

 1. Elunia, podpisuję się pod tym co napisałaś. Mamy z mężem te same refleksje. Tak samo uwielbiamy siatkówkę i wyobraż sobie,ze wyłaączamy komentatorów. Znamy sie na siatkówce na tyle dobrze, że durnych komentarzy nie chcemy słuchać. Bywa też, że na innuch transmisjach też oglądamy, a nie słuchamy. Przed chwilą odjechała druga tura wnucząt i mogę z ogromną przyjemnością poczytać zaległości. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Danusiu...nie jestem więc sama w swoich odczuciach.:)
   Życzę sobie i Wam jak najlepszych występów naszych siatkarzy!.

   Usuń
 2. ...I JA TEŻ PODPISUJĘ SIĘ POD TYM CO NAPISAŁAŚ ELU I ANSTAHE...Z TEGO CO WIEM, TO WIELE LUDZI MA TAKIE ODCZUCIA.JA OSOBIŚCIE TEŻ WYŁĄCZAM GŁOS I SPOKOJNIE JUŻ OGLĄDAM OLIMPIADĘ, BO TEŻ JESTEM KIBICEM PRZEDE WSZYSTKIM SIATKARZY, ALE TEŻ LEKKĄ ATLETYKĄ SIĘ PASJONUJĘ.POZDRAWIAM I CIESZĘ SIĘ, ŻE NIE TYLKO JA TAK ODBIERAM NASZYCH KOMENTATORÓW SPORTOWYCH.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nasze orły dziennikarstwa nie czytają i nie słuchają, co sądzą o nich kibice.
   Może ze wstydu pochowaliby swoje "dzioby" w piasek...
   Pozdrawiam cieplutko.

   Usuń
 3. Dziekuje za slowa, ktore sama bym dodala do opisu tej olimpiady! Dokladnie tak jak napisalas. Brawo!

  OdpowiedzUsuń