Witam na blogu


Z A P R A S Z A M

Życzę miłego spędzenia czasu na moim blogu. Komentarze i opinie dotyczące zawartości bloga- mile widziane. Profil tego bloga to grafika komputerowa, szczegolnie scrapbooking oraz nieco słowa pisanego.Obrazy można obejrzeć w powiększeniu, stosując lewo/klik.


czwartek, 31 stycznia 2013

DRZEWO

Nad brzegiem Wisły w moim mieście, jest wiele  ciekawych obiektów przyrody. Najczęściej są to wiekowe drzewa , niektóre uznane jako  Pomniki przyrody; posiadają przypięte tabliczki  z informacją.
Niestety, coraz częściej ząb czasu nadgryza te przepiekne drzewa. Próchnieją od środka i się z czasem przewracają. Taki los spotkał wiekowy dąb, żeby go objąć , trzeba było conajmniej  3 dorosłych osób.
Wpływ na to niszczenie, pewnie ma coroczne występowanie Wisły z brzegów i zalewanie nadwiślańskich obszarów. Niedługo pewnie jedyną pamiątką po tych drzewach będą zdjęcia.
To zdjecie  jest wyjątkowe z powodu pięknego oszronienia korony, wygląda jak utkane z misternych igiełek lodu. Tylko przyroda może stworzyć takie  piekne dzieło. Fotografię wykonał mój zięć Mariusz.

Jak strojna panna, ubrana w igiełki mrozu....

5 komentarzy:

 1. "panna"wygląda naprawdę imponująco.Pozdrowienia ciepłe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Anno:)
   Te drzewa nad Wisłą co roku starsze, co rusz kolejne się wali. A są tam tez pomniki przyrody, oznaczone tabliczkami.
   Niedługo zdjecia będą jedynym śladem po tych krajobrazach.
   Szkoda.

   Usuń
  2. Rozmyslam nad tymi przemijajacymi widokami-niekiedy tak pieknymi-tak zachwycajacymi-i jak słusznie napisałas-pozostają stare zdjęcia :(. Usciski ciepłe i dziękuję.

   Usuń
  3. Jest tak, jak piszesz Aniu.
   Smutne to, ale prawdziwe.

   Usuń
 2. W tych starych drzewach, jest zamkniety czas. Czas, ktory przemija. Czas i piekno!
  Mieszkam w podobnej okolicy i z miloscia patrze na drzewa, ktore pamietaja mnie jako dziewczynke czy naszych chlopcow wchodzacych na galezie...zal, ze to odchodzi!

  OdpowiedzUsuń